صنایع بزرگ نیشکری ، مسئولیت های اجتماعی ، شهرستان کارون ،صفر بر روی صفر /حسین سعده/

در این خصوص که هم نص صریح قانون وجود دارد ، هم ردیف بودجه و هم مشوق هایی برای آن در اعتبارات و منایع مالی صنایع دولتی ،نیمه دولتی و حتی خصوصی پیش بینی شده است .

و همچنان در دنیا  را که بیخیال ، همین 100 کیلومتر آن طرف تر ، به هر سمت که خودشان  مایل هستند ، بروند ،آبادان ،ماهشهر،امیدیه ،و… هرجا شهرستانی هست ، هرجا صنایعی در کنار آن وجود دارد ، این صنایع در برابر مناطق همجوار و مناطق پیرامونی خود مسئولیت هایی بنام مسئولیت اجتماعی دارند….

این مسئولیت اجتماعی مانند اکسیژن است برای تنفس ، و حلال تر است ،از شیر مادر و واجب تر است از نان شب …

این وظیفه و تعهد حقی است که مردم مناطق پیرامونی و همجوار بر گردن صنایع ،کارخانجات و شرکت های موصوف حقی مسلم دارند ، همچون انرژی هسته ایی که حق مسلم جمهوری اسلامی ایران است …

در شرایط عادی باید کارگروه های تخصصی و تصمیم گیر و تصمیم ساز یک شهرستان با دید بلند مدت و توسعه ایی ، و بدور از احساسی کار کردن ، با طرف مشورت قرار دادن مشاوران (واقعی ، نه مشاوران  سردرگم و سفارشی که بدون داشتن جتی یک روز سابقه کار در راستای مقوله هایی که باید مشورت دهد ،و اصلا در حد پنجم ابتدایی  از  ….. اطلاع داشته باشد)متخصص و تحصیل کرده ایی نقشه راهی در اینکه مسئولیت های اجتماعی صنایعی که به گفته خودشان هر سال پر رونق تر از سال قبل رکورد می زنند ، به شکرانه این رکوردها هم که شده  از آنها بخواهند ، و برای آنها برنامه ایی ترسیم کنند و آنها را مجبور به عمل کردن به آن نمایند.

زیرا اگر بخواهیم همین گونه تماشاگر باشیم ، سهم شهرستان کارون بجز دود،ترافیک ،آلودگی هوا ،فرسایش های محیط زیستی و…. چیزی دیگر نخواهد بود .

در این ایام کرونا آیا حق این شهرستان نیست ، که الکل ،دستکش و …. بصورت بسته بندی از سوی این شرکت های متمول بین ساکنین آنهم با احترام و سلام و صلوات خدمتشان به درب منازلشان برده شود .

پتروشیمی ها  ،پالایشگاه ،فولاد مبارکه ،آلومنیوم سازی ،ماشین سازی و …… در خبر ها کمی چستجو کنید ببینید چه مبالغ میلیاردی و چه خدمات شایسته ایی را به درب منازل مردم پیرامون خود برده اند .

آیا براستی توان فولاد خوزستان توزیع بسته های بهداشتی در چند روستای کوچک کنار این صنایع عظیم ملی و برند پر ابهت جهانی است ؟؟؟

آیا مسئولیت اجتماعی نیشکرها با  تهیه غذای روزانه یا مناسبتی 40 الی 50 نفره و یا تهیه چند ماشین استجاری آنهم در مدت محدود خلاصه و تمام می شود …. اگر غیر از این بوده آماده هستیم ،اطلاع رسانی و عذر خواهی کنیم …در غیر اینصورت پذیرای عذرخواهی شما از مردم شریف شهرستان کارون برای ارائه به آنها خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *