رویس : خوزستان زمان : ۱۳۹۹/۹/۱۶ – ۱۱:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۰۰۴۹۷
در گفت: شرکت‌های فولاد خوزستان، نفت و نیشکر مکنده‌های خود را برای رفع آبگرفتگی‌های در اختیار شهرستان کارون قرار داده‌اند، اما باید دقت داشت که این اقدامات تنها علاج موقتی هستند و لازم است اقدامات جدی‌تری در این زمینه صورت گیرد.

«آرش در» در گفت‌وگو با خبرنگار ان اظهار کرد: کوت عبدالله شهری است که دو سوم آن تشکیل شده از بافت فرسوده است و متاسفانه روکش آسفالت این شهرستان از درجه بسیار پایینی انجام شده که همین مورد سبب بروز مشکلاتی برای شهروندان ساکن در این شهرستان شده است.

 

شهردارکوت عبدالله با بیان اینکه پمپ فاضلاب خیابان امام رضا سوخته است افزود : خوشبختانه پس از خرابی این پمپ مجموعه آبفا به موقع وارد عمل شده و با همکاری شهرداری این کارون در کمتر از ۱۲ ساعت آبگرفتگی این منطقه رفع شد و اکنون خوشبختانه شاهد آبگرفتگی در این منطقه نیستیم.

 

وی با اشاره به انشعابات غیرقانونی لوله‌ها آب در محله نهج‌البلاغه اذعان کرد: متاسفانه در بارندگی اخیر به دلیل انشعابات غیرقانونی در این محله آب وارد برخی منازل شهروندان شد که لازم است لوله‌های اصلی برای انتقال آب به بیابان‌های اطراف قرار داده شود.

 

در غیراستاندارد بودن آسفالت، ساخت و سازهای غیرمجاز، انشعابات و … را مهم‌ترین عامل در برخی مشکلات این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه با کمترین بارش بسیاری از شهروندان مجبور به تردد در گل و لای می‌شوند و این باعث آزار و اذیت شهروندان شده است.

 

وی با بیان اینکه دولت به شهرهایی با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت اعتبار اختصاص نمی‌دهد و این شهرها باید اعتبارات خود را از درآمدهای شهری و … به دست آورند اضافه کرد: با توجه به استخدام‌های غیراستاندارد این شهرداری اکنون ماهانه بیش از پنج میلیارد تومان حقوق کارکنان را می‌پردازد و همین موضوع مشکلات عمده‌ای را در از نظر مالی برای این شهرداری به وجود آورده است.

 

شهردار کوت عبدالله به آمادگی کامل نیروهای شهرداری برای بارندگی‌های پیش رو خبر داد و ابراز کرد: از سه ماه گذشته لایروبی‌های مناطق مختلف آغاز شده بود و اکنون برای بارندگی‌های پیش رو آمادگی کامل داریم تا شهروندان با کمترین سختی مواجه شوند.

 

وی یاد آور شد: شرکت‌های فولاد خوزستان، نفت و نیشکر مکنده‌های خود را برای آبگرفتگی‌های این شهرستان در اختیار قرار داده‌اند، اما باید دقت داشت که این اقدامات تنها علاج موقتی هستند و لازم است اقدامات جدی‌تری در این زمینه صورت گیرد.