بعضی اوقات پیگیر بودن برخی روسای اداره شهرستانی باعث جاری شدن انرژی مضاعفی در روح و روان جامعه می گردد.

صدور حکم حبس تعزیری برای شهرداری که باعث بخطر افتادن سلامتی جامعه شده جای تقدیر و تشکر دارد …از مسئولان محیط زیستی که از هیچ فاکتور آلوده کننده و آلودگی های حاصل از آن به راحتی نمی گذرند…

اما سئوالی در ذهن یکی از مخاطبان  ما نقش بسته و انتظار دارد ، بعنوان یک همزه وصلی که صدای مسئولین و مردم را صادقانه بهم می رساند ، پیگیر دست یابی او به سئوال هایش (خصوصا با توجه به قانون آزادی دسترسی به اطلاعات و شفافیت عملکردی دولتی ها و سازمان و نهادهایی که به طریقی از بودجه های عمومی فراهم کننده و پوشش دهنده نیازهای قانونی خود برای پرداخت حقوق و …. هستند) می باشد.

پس ما نیز ضمن ارج نهادن به زحمات اداره محیط زیست شهرستان کارون و حساسیت و تلاش های آنها برای بالا بردن کیفیت محیط زیستی مردم این شهرستان این سئوال در ذهن مخاطب مانقش بسته ، سهم شهرداری کوت عبدالله در تخریب و آلوده نمودن محیط زیست بیشتر از کشت و صنعت های نیشکری عظیم فعال در قلب شهرستان کارون بیشتر است ….

آیا فولاد خوزستان و فولاد کاویان نیز سهمشان کمتر از شهرداری کوت عبدالله در آلوده نمودن محیط زیست کارون می باشد …

آیا این تخریب و فرسایش خاک ،سرازیر نمودن پس آب های نیشکری و تفاله های حاصل از کارخانجات تولید شکر و…. در رودخانه کارون اصلا جزء آلودگی ها به حساب می آیند.

آیا اعتراف مدیران نیشکر به تنها کمتر از بیست درصد  از برداشت نیشکر از روش بهره بردن از هاروستر و سبز است ، این سئوال را ذهن شما پدید نیاورده چرا درست در اواخر شهریور تا اوایل دی ماه نفس کشیدن  شهروندان به شماره می افتد.

آیا این بخاطر آتش زدن مزارع نیشکر برای از بین بردن برگ و زوائد سبز  چسبیده به نی  نمی تواند دود  و ریزگردهایی را به ذرات معلق هوایی که به سمت اهواز و کارون میرود تولید نماید….؟؟؟؟

 

 

 

راستی چرا آتش زدن مزارع شب ها صورت می گیرد تا سیاهی دوود حاصل از سوختن مزارع و حجم مزارع آن و ستون های دود غلیظی که از این مزارع  در حال سوختن است تشکیل شده است در سیاهی شب دیده نشود …