رئیس اداره محیط زیست کارون گفت: بازدید اداره محیط زیست، شهرداری و شبکه بهداشت شهرستان و نظارت بر دفع پسماند‌های عفونی مطب‌ها و مراکز درمانی انجام شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عباس ظاهری رئیس اداره محیط زیست کارون گفت: با توجه به اهمیت مدیریت پسماند‌های عفونی و ماده ۲۳ قانون مدیریت پسماند مبنی بر نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر نحوه مدیریت پسماندها، این اداره اقدام به پایش و بازرسی از مراکز درمانی شامل مطب ها، آزمایشگاه ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی نموده است.

او بیان داشت: کلیه مطب‌ها و کلینیک‌های خصوصی از لحاظ نحوه مدیریت، شیوه‌ی بی خطرسازی و دفع پسماند‌های عفونی خود مورد پایش و نظارت قرار گرفتند.

ظاهری افزود: برای مراکز درمانی که پسماند‌های عفونی را به صورت صحیح مدیریت نکرده بودند، اخطار زیست محیطی صادر گردید و مدت ۱۴ روز جهت مدیریت اصولی پسماند‌های عفونی خود و عقد قرارداد با بیمارستان سینا و شهرداری کوت عبدالله جهت بی خطر سازی و امحا پسماند عفونی، به آن‌ها مهلت داده شد و این بازدید‌ها به صورت منظم از تمامی مطب‌ها و کلنیک‌های سطح شهرستان همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره محیط زیست کارون تصریح کرد: در پایان این مهلت، واحد‌های پزشکی که مدیریت اصولی را انجام ندهند، خاطیان جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/م